رنگی نشوید!

7 09 2008

نیچه فیلسوف آلمانی می گوید:
» انسان موجود عجیبی است! اگر به او بگویید در آسمان خدا، یکصد میلیارد و نهصد و نود و نه ستاره وجود دارد بی چون و چرا می پذیرد. اما اگر در پارکی ببیند روی نیمکتی نوشته اند: رنگی نشوید، فورا انگشت خود را به نیمکت می کشد تا مطمئن شود !! (در اینجا پیداش کردم هرچند که قبلا هم شنیده بودم. حالا چه فرقی می‌کنه؟)

چند روز قبل از طریق یکی از پست‌های دکتر مزیدی با عنوان: Ping.fm سایتی که همه بدان نیازمندیم با سایت خوب Ping.fm آشنا شدم. البته برای توضیح موارد استفاده باید به توضیحات خوب دکتر مزیدی مراجعه شود. در عین اینکه معتقدم این‌ روزها سایت‌های اجتماعی گسترش وحشتناکی یافته‌اند، ولی دانستن این موضوع که محور حرکت‌های وب در آینده نه چندان دوری که ما الان در تالار ورودی ان قرار داریم، شبکه‌های اجتماعی و خروج یا بهتر بگویم اخراج ما از انزوای وبی است، لزوم آشنایی با این سایت‌ها و ایضا سایت‌های همراه آنها بخوبی مشخص می شود.

تجربه جدیدی که دوستان وردپرسی اخیرا با آن مواجه شدند- مشکل لاگین شدن به اکانت وردپرس-، به خوبی اهمیتٍ داشتن کلیدهای مختلف برای ورود به خانه وبی را مشخص می‌کند. بعید نیست عنقریب که برای شروع ویندوزر هم ما مجبور به عبور از دهها اسم رمز و کرک و… شویم!

به نظر من پینگ دات اف ام یک کلید خوب است که دهها سرویس مختلف را پشتیبانی می‌کند. کافی است سرویس‌های مختلفی را که در آن عضو هستید، به این سایت معرفی کنید تا به راحتی همه را در پیش‌خوان خودتان داشته باشید. به همین سادگی!

فکر می‌کنید من غیر از این کار دیگری کردم؟ نه والله! فقط اشتباهی که کردم این بود که یک جمله کوتاه برای تمرین در قسمت مربوطه سایت پینگ دات اف ام نوشته و آن را پینگ نمودم. دیدم خبری نیست، جمله دوم تمرینی را هم به همین ترتیب نوشتم و باز هم پینگ کردم. غافل از اینکه این جمله و کلا هرچه که در آن محیط می نویسم، به تمامی سرویس‌‌هایی که به پینگ دات اف ام معرفی کرده‌ام، پست شده، منجمله وبلاگ خودم! در واقع می‌باید در قسمت” Ping My“ می‌باید نوع سرویسی که جملات در آن پست می‌شد، انتخاب می‌کردم، که نکرده بودم!

با این سرعت لاک‌پشتی اینترنت هم که دقایقی می‌کشید تا مطلب تمرینی در تمامی سرویسها ظاهر شوند. در فرند فید اثر آن پس از حدود 20 دقیقه ظاهر شد.

خب مجبور بودم که دو پست تمرینی وبلاگ را حذف کنم. دلیل نداشت باقی بمانند. این فیدخوان‌ها هم که از دوربین‌های سازمان جهانی انرژی اتمی دقیق‌ترند. بلافاصله فید این دو نوشته در فیدخوان دوستان ظاهر شد. و دوستی به درستی تذکر داد که فید این پست‌های حذف شده باقی‌می‌مانند! چه می‌توانستم بکنم؟

فقط این را می‌گویم که از همه دوستان از این بابت عذر می‌خواهم. اما ذکر چند نکته ضروری:

1- مطلب اول این پست چه ربطی داشت؟ این‌که من گفته دکتر مزیدی را باور نکردم و انگشتم را به نیمکت زدم تا ببینم! در واقع خواستم توانایی‌های این سایت را خودم بیازمایم!

2-  دکتر مزیدی را باور کنیم!

3- کلیدهای ورود به خانه‌هایمان را درجای محکمی نگه داریم!

4- سایت‌های اشتراک وبی را جدی‌تر بگیریم!

5- و دیگر هیچ!

Technorati Tags:

ارسال به:

Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Advertisements

کارها

اطلاعات

9 responses

7 09 2008
نون وا

راستش دلزده عزیز من دیگه از دست این شبکه های اجتماعی خسته شدم ، و جددا یا توشون عضو نمیشم یا اگرم بشم استفاده نمی کنم ، با این همه سرویس مثل فرندفید و تویتر و وبلاگ خودم و هزارتای دیگه اصلا دیگه وقتی برای زندگی عادی خودم نمیمونه! من واسه نوشتم پست » روز جهانی وبلاگها» دومین امتحان ترم تابستونیم رو نرفتم ندادم!!! واسه همین تا الان در مقابل ping.fm مقاومت نشون دادم

7 09 2008
DESERTER

مشكل آقاي مزيدي اينه كه هر سرويسي رو پيدا مي كنه مي گه خوبه برين عضو شين استفاده كنين… مشكل ماها هم اينه هر سرويسي مزيدي ميگه مي ريم سريع عضو مي شيم … من الان N تا اكانت دارم سايت هاي اينجوري بعضي هاشون يك ماه پيش لاگين شدم… … نميشه خوب… هم وقت مي خواد هم حوصله. … اين تفكر درست نيست. آدم بايد ببينه چه سرويسي به چه دردي مي خوره و اگه متناسب با نياز يا خواسته خودش بود بره دنبال همون و فقط واسه همون وقت بذاره.

7 09 2008
سي و سه پل

مشکل از اونهايي است که هميشه فيدشون روشنه! مثل نوني که نونوا ميندازه تو هوا ميگيرن. عجولن يا گرسنه!

7 09 2008
web3beta

سلام
تشکر از مطلبتون، فقط چند نکته:
1- در مورد جمله ی نیچه: فرق دو گزاره در این است که اولی غیر قابل اثبات و بررسی و دومی قابل اثبات، در دسترس و قابل بررسی است، همچنین اهمیت و ملموس بودن و تاثیرگذار بودن هم مطرح است، اگر تعداد ستارگان آسمان در زندگی من بصورت مستقیم تاثیرگذار باشد و بتوانم آنها را بشمارم حتما آنها را خواهم شمرد. در مورد میز هم همینطور، اگر رنگی باشد لباسهای من یا دیگری که روی آن مینشینیم رنگی خواهیم شد، همچنین بهتر است بدانیم واقعا رنگی است و نمیشود روی آن نشست یا میخواهند ما را سرپا نگه دارند.
2- آزمایش سرویسهای مختلف نه تنها کار بدی نیست، خیلی خوب و مفید هم هست فقط باید این کار با دقت انجام شود.
3- فرمودید: «دوستی به درستی تذکر داد که فید این پست‌های حذف شده باقی‌می‌مانند! چه می‌توانستم بکنم؟» فید پستها را در سرویسهای مختلف میتوانید حذف کنید، مطالب از خوراک هم حذف میشوند، تنها میماند گوگل ریدر که میگویند قابل حذف نیست. اما من یه راه حل برای آن میشناسم. اگر مطلبی در وبلاگتان با همان آدرس پست کنید، پس از چند دقیقه ر نیز جایگزین آن شده در گوگل رید نیز حذف خواهد شد.
4- فرمودید «با این سرعت لاک‌پشتی اینترنت هم که دقایقی می‌کشید تا مطلب تمرینی در تمامی سرویسها ظاهر شوند. در فرند فید اثر آن پس از حدود 20 دقیقه ظاهر شد.» اما این مساله ربطی به سرعت اینترنت نداره، فرندفید برای کاربرانی که با هزار برابر سرعت ما ارتباط بر قرار میکنند همینگونه عمل میکنه و تاخیر داره، البته فرندفید چند روز پیش اعلام کرد که طرحی برای کاهش زمان این تاخیر داره
تشکر

7 09 2008
مسعود

راستش منم دیگه زیاد به این شبکه های اجتماعی علاقه ندارم!
اولا وقت ندارم!
دوما وقتی که وقت دارم خسته ام :))

7 09 2008
سروش

در تایید حرف های نون وا عرض کنم که من تا حالا در مقابل توییتر و فرندفید هم مقاومت کرده , میکنم و خواهم کردم و همه ی ملت مقاوم و صبور وبلاگستان رو به مقاومت در مقابل این ابزارهای مستکبرین دعوت می کنم.

7 09 2008
مهدی

سلام
وبلاگ قشنگي داري تبريک ميگم
خوشحال ميشم بعد از اين که به اسم مدل لباس لينکم کردي خبرم کني تا لينکت کنم
ممنون

8 09 2008
ناباور

قبول دارم مقاومت دربرابر این پدیده های جدید سخته! می‌رم که پینگ.اف امو امتحان کنم!

13 11 2008
نمك

سلام
برای حل مشکل لاگین در ورد پرس که من از ادرس m.wordpress استفاده می کنم
نسخه‌ی لاگین مخصوص مبایل وردپرس که فعلا جواب میده
اما واقعا فرندفید کلافه ام کرده
خواهش میکنم کسی کمک کنه
ممنون
کلا از این پینگ اف ام هم چیزی سرمان نشد
همین!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: